نتایج جستجو برای عبارت :

سوتفاهم و صالحان

سلام دوستان.....یهو دلم خواست از چیزی بنویسم که بالاخره دریک فرصت مناسب عملی شد....یادتون این پست( امان از دست تو....امان از دست من ) رو؟
خب بالاخره بخت بامن یار بود و شب تولدش یهو تو ذهنم پااااپ،این فکر دراومد که تبریک بگو و سوتفاهم هارو با خرف زدن برطرف کن که خیالت راحت بشه....
و همینکارو کردم....اولش یکم تودلم خالی شد ولی بعدش گفتم با اراده و انجام بده اینکارو...شاید فردا دیگه چشمهات رو به سقف باز نشه...والااا...کی از فردای خودش خبر داره؟....
خلاصه گفت

کاترین : از حرفهای من ناراحت نشو؛
           ما هر دو یکی هستیم، نباید عمدأ بین خودمون سوتفاهم بوجود بیاریم.فردریک: چه جوری؟
کاترین: آدمهایی که همدیگر رو دوست دارند مخصوصا بین خودشون سوتفاهم بوجود می آرند
           و دعوا می کنند؛
           بعد یهو می بینند که دیگه همدیگر رو دوست ندارند.فردریک: ما دعوا نمی کنیم.کاترین:  نباید بکنیم؛
       چون اگر توی این دنیا اتفاقی بین ما بیفته همدیگرو از دست میدیم، اونوقت دست دیگران میفتیم...

هرکسی گاه و بی گاه دچار انحراف افکار می شود.افراد دچار افسردگی فقط بیشتر و عمیق تر در این تحریف ها گرفتار می شوند. روانپزشکان فهرستی ارائه داده اند که در ان فرایندهایی را که طی آن ذهن شما از واقعیت منحرف می شود معرفی کرده اند.
بزرگ نمایی و کوچک نمایی
ذهن شما از این تحریف برای اغراق کردن در اهمیت « دردناکی» اتفاقات ناخوشاینداستفاده می کند .تحریف بزرگ نمایی را به عنوان تحریف اغراق نیز می شناسند.به همین ترتیب گاهی ذهن سعی در کوچک نمایی ارزش و
از مزیتهای دیگر دسترسی به دفتر خاطرات بیست سال پیش، در میان نهادن خاطرات مشترک با دوست دیرینه ات است و قسمت جالب ماجرا این است که در یک صحنه ی خاص دو برداشت متفاوت خود را نشان داد. چیزی که فکرش را میکردم و این سالها در موردش اندیشیده بودم کاملا غلط از آب در آمده بود. یعنی آنطوری که دلخوشش بودم نبود. واقعا چقدر آن زمان بدبخت بودم که رفتار را جایگزین حرف میکردم و این همه سوتفاهم زاده شده بود! دیر بود رسیدن به اینجا. خیلی دیر. ولی خدا رو شکر همه چیز
پی نوشت: این یادداشت ، یادداشتیه که به واسطه ی مشق!!! استاد گرامی در مقطع کارشناسی ارشد مجبور شدم انجام بدم. پس اگر از این به بعد با یه سری یادداشت برخورد کردید که به استیل من نمی خوره درباره ی این چیزا بنویسم تعجب نکنید.
این یادداشت های  بدون برنامه ریزی قبلی هستن و یک جور سعادت اجباری! محسوب می شن.
تا به امروز این دو نمایشنامه رو خوندم و حتما در چند هفته ی آینده ، یادداشت دیگری درباره ی سه نمایشنامه ی دیگر کامو خواهم نوشت . ولی عجالتا ، این شما
دعای روز بیست‌وهفتم ماه مبارک رمضان
الهی! می‌دانم هر روز که در آن گناه نشود عید است و می‌دانم هر شبی که قطره دلم به دریای رحمتت راه یابد، شب قدر من است. از حضرتت مسئلت دارم که این روزهای پایانی ضیافت رحمتت را برای من عید قرار دهی و شب‌های آن‌را شبی که سرنوشت نیکو برایم مقدر سازی.در این روز تو را به زبان روزه‌داران می‌خوانم و امید دارم که رحمت خود در حق صالحان را، نصیب من نیز گردانی: «اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ فَضْلَ لَیْلَةِ الْقَدْرِ و
دعای روز بیست‌وهفتم ماه مبارک رمضان
الهی! می‌دانم هر روز که در آن گناه نشود عید است و می‌دانم هر شبی که قطره دلم به دریای رحمتت راه یابد، شب قدر من است. از حضرتت مسئلت دارم که این روزهای پایانی ضیافت رحمتت را برای من عید قرار دهی و شب‌های آن‌را شبی که سرنوشت نیکو برایم مقدر سازی.در این روز تو را به زبان روزه‌داران می‌خوانم و امید دارم که رحمت خود در حق صالحان را، نصیب من نیز گردانی: «اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ فَضْلَ لَیْلَةِ الْقَدْرِ و
مقدمه : بهشت اقامتگاه ابدی مؤمنان و صالحان رستگار در جهان آخرت است و بهشتیان کسانی هستند که به تصریح قرآن، در ترازوی اعمال، کفه‌ی کارهای نیک‌شان از کفه‌ی بدی‌هاشان سنگین‌تر است. در قرآن مجید، بهشتیان به نام‌ها و صفت‌هایی همچون اصحاب الیمین و اصحاب الجنه خوانده می‌شوند
ادامه مطلب
مقدمه : بهشت اقامتگاه ابدی مؤمنان و صالحان رستگار در جهان آخرت است و بهشتیان کسانی هستند که به تصریح قرآن، در ترازوی اعمال، کفه‌ی کارهای نیک‌شان از کفه‌ی بدی‌هاشان سنگین‌تر است. در قرآن مجید، بهشتیان به نام‌ها و صفت‌هایی همچون اصحاب الیمین و اصحاب الجنه خوانده می‌شوند
ادامه مطلب
سلام
چند وقتی بین من و خانواده همسرم اختلاف عمیقی وجود داشت. سوتفاهم ها باعث شده بود که هر دو طرف نسبت به هم دچار کینه و کدورت شوند.
من از این اتفاق بسیار ناراحت بودم و این کینه خود من رو داشت از پا در میاورد
پس از شرکت در یک دوره آموزشی یاد گرفتم که احساسم رو نسبت به آنها تصحیح کنم و این کینه را از دل خودم پاک کنم تا آرامش داشته باشم.
چند روز بعد به طور سرزده خانواده شوهرم به دیدنم آمدند.
آمدنشان برایم بسیار تعجب انگیز بود
از اون جالبتر اینکه این
امیرالمؤمنین علیه السلام: 
اگر پنج خصلت نبود، همه مردم جزوِ صالحان مى شدند: قانع بودن به نادانى، آزمندى به دنیا، بخل ورزى به زیادى،ریاکارى در عمل، و خودرأی بودن لَولا خَمسُ خِصالٍ لَصارَ النّاسُ کُلُّهُم صالِحینَ: أوَّلُهَا القَناعَةُ بِالجَهلِ، وَالحِرصُ عَلَى الدُّنیا، وَالشُّحُّ بِالفَضلِ، وَالرِّیاءُ فِی العَمَلِ، وَالإِعجابُ بِالرَّأیِ 
 المواعظ العددیّة، صفحه 263 
نمیدانم چرا آدمها با یکدیگر حرف نمیزنند؟!چرا هنگام ناراحتی سکوت یا قهر میکنند!؟باور کنید تمام سوتفاهم ها از همین حرف نزدن ها شروع میشود!به یکدیگر اجازه ی حرف زدن بدهیمبگذاریم مشکلمان را کلمه ها حل کنند!باور کنید هیچ چیز به اندازه ی حرف زدن روی قلب و احساس و فکر ما تاثیر ندارد!کلمه ها قدرتی دارند که میتوانندکوه های درون فکر ما را جا به جا کنندو دیوار های بین ما را از بین ببرند!باز هم میگویم به یکدیگر اجازه ی حرف زدن بدهیددر این روزگار افسردگیس
آندره‌آ استراماچونی سرمربی استقلال، در یک پیام ویدیویی گفته است در این نه روزی که مربی استقلال نیست علیرغم ادعای مسئولان این تیم هنوز پولی دریافت نکرده است.
در پی انتشار این ویدیو، اسماعیل خلیل زاده، سرپرست تیم استقلال گفته پول هنوز به حساب آقای استراماچونی واریز نشده و دوشنبه این پول در حساب آقای استراماچونی است و دلخوری ایشان هم ناشی از یک سوتفاهم است که مطمئنا حل می‌شود.
ادامه مطلب
ضرورت تشکیل حکومتعلامه طباطبایی : ایشان ذیل آیه «قل اللهم مالک الملک ...» می فرمایند: « قرآن کریم تشکیل حکومت را امری ضروری می داند و اندیشه سیاسی خویش را در عالی ترین شکل ممکن مطرح نموده است،یعنی در نهایت جهان داری صالحان و دولت کریمه اسلامی را دولت آرمانی و نهایی اسلام می داند.
    ( ١٣٧١،ج٣، ص١٢٨ ) . طباطبایی، المیزان،(٢٠ جلدی)، قم، اسماعیلیان، ١٣٧١ ش

للِمَ وَفِّرْ فِیهَ حَظَّی مِنْ بَرَکاتِهِ وَسَهِّلْ سَبَیلی ِلى خَیـرَاتِهِ
و هیچ مقدسیتی قبل از دریافت خیر یا دادن به صالحان وجود ندارد.
اگر گدا تنبل است ، تقصیر صاحبخانه چیست؟
عیسی مسیح علیه السلام گفت:
“کشاورزی در دشتها رشد می کند ، نه روی صخره ها و دشت های بلند. بله ، خرد چنین است. خرد در فروتن رشد می کند ، اما در یکی از افتخارها رشد نمی کند.”
شما هرگز نمی دانید که هر کس سر خود را روی سقف قرار دهد ، سرش شکافته می شود (در کار با سقف) ، اما کس
در مورد کلمات بحث فراوان است.کلمات تنها مسیر
ارتباط ما هستند. اما  در برخی موارد، مانع
ارتباط هستند! در فیلم لاونتورا، مرد به زن می گوید: «چرا ما باید جر و بحث کنیم؟!... کلمات روز به روز غیر
ضروری تر می شوند... اونها سوتفاهم پیش میارن...».
در مورد کلمات بحث فراوان است.کلمات تنها مسیر
ارتباط ما هستند. اما  در برخی موارد، مانع
ارتباط هستند! در فیلم لاونتورا، مرد به زن می گوید: «چرا ما باید جر و بحث کنیم؟!... کلمات روز به روز غیر
ضروری تر می شوند... اونها سوتفاهم پیش میارن...».
نمیدونم چی شده !!! چرا به جای که نمیخواستم کشیده شدم  از همون اول خدا خدا میکردم شهر خودم برای ادامه خدمت سربازی نیوفتم ولی نمیدونم چی شد تا اینجا داشته باش . تو پادگان چند تا رفیق پیدا کرده بودم که همون چندتا بر عکس من بودن و میخواستن شهر خودشون خدمت کنن . برای یه سری ها هم شرایطی پدر ناجای ، پدر فوتی ، نامزدی بود که اگه کسی این شرایط رو داشت را داشت می افتاد شهر خودش ولی خوب بگذریم و تقسیم شدیم و همه به یگان های مربوطه خودمون معرفی شدیم . یکی راه

اقامه‌ی نماز فقط این نیست که صالحان، خود نماز بگزارند؛ بلکه باید این ستونِ دین در جامعه به‌پاداشته شود و همه کس با رازها و اشاره‌های آن آشنا، و از برکات آن برخوردار گردد. درخشش معنویت و صفای ذکر الهی، همه‌ی آفاق جامعه را روشن و مصفّا کند و تن‌ها و جان‌ها با هم به نماز بشتابند و در پناه آن، طمأنینه و استحکام یابند.
فصل دوم: معارف، مقاصد و توقعات انقلاب اسلامی ایران
«٣٩»فَنادَتْهُ‌ الْمَلائِکَةُ‌ وَ هُوَ قائِمٌ‌ یُصَلِّی فِی الْمِحْرابِ‌ أَنَّ‌ اللّهَ‌ یُبَشِّرُکَ‌ بِیَحْیى‌ مُصَدِّقاً بِکَلِمَةٍ‌ مِنَ‌ اللّهِ‌ وَ سَیِّداً وَ حَصُوراً وَ نَبِیًّا مِنَ‌ الصّالِحِینَ‌ پس درحالى‌که زکریّا در محراب به نماز ایستاده بود،فرشتگان او را ندا دادند که خداوند تو را به(فرزندى به نام)یحیى بشارت مى‌دهد که تصدیق‌کنندۀ(حقّانیت)کلمة اللّه(حضرت مسیح)است و سیّد و سرور،و خویشتن‌دار(از زنان)و پیامبرى از
زندگی دو نفره همیشه هم دو نفره نیست، اینجور که فکر کنیم فقط ما
دوتاییم که زندگیمونو با علاقه خالص نسبت بهم میچرخونیم، درواقع خانواده و
فامیل (اونم فامیلای تاثیر گذار) خیلی میتونن روی روابط موثر باشن...چیزی
که در دوران نامزدی و بعدش حتی،رابطه رو ممکنه حساس یا خدشه دار بکنه همین
روابط خونواده ها با هم یا فامیل همدیگه هست... این چندروز یه کنتاکت پیش
اومد بیشتر سوتفاهم بوده ولی چه حس بدی رو تجربه کردم ..... خدا رو شکر خدا
رو شکر وقتی به گوش علی رس

انسان متوجه این نکته  باشد که قلوب در دست خداى متعال است و اوست عزیز کننده، و هم اوست که فطرت انسان را با خوبى عجین فرموده که حتى کسى که خودش مغلوب نفس و شیطان است و عمل خوبى از او سر نمى زند مع ذلک فطرتا خوب و خوبى را دوست مى دارد، مگر افراد قلیلى که به قدرى شقاوت بر آنها غلبه کرده است که نه خود خوبند و نه خوبان را دوست مى دارند؛ نه خود درست کردارند و نه از صالحان خوش شان مى آید. چنین افرادى در واقع از انسانیت و فطرت انسانى بر کنار هستند.
«ثم کا
للیمَّ افْتَحْ لی فیهِ أَبْوابَ الْجِنانِ وَأَغْلِقْ عَنّى فیهِ أَبْـوابَ النّـیران
و به شما پاداش قرآن یا پاداش صالحان در مؤمنان داده می شود.
بهشت “عقل” است ، نه “انکار”
بهشت زندگی پرهیزکاران و سفیدهاست.
قیمت بهشت ​​”کارهای عدالت” است.
درهای بهشت ​​از طریق “خداپرستی” ، “سرقت” ، “اطاعت” و “عدالت” برای بشر باز است.
اگر در دعای امروز از خدا خواسته شده است که دروازه های بهشت ​​را باز کند ، ما نیز باید به بهشت ​​را آماده کنیم. ورود
بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ ۱الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ ٢ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ ٣ مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ ٤ إِیَّاکَ نَعْبُدُ وَإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ ٥ اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِیمَ ٦ صِرَاطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ غَیْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَلَا الضَّالِّینَ ٧به نام خدا که رحمتش بی اندازه است و مهربانی اش همیشگی (۱) همه ستایش ها، ویژه خدا، مالک و مربّی جهانیان است (۲) رحمتش بی اندازه و مهربانی ا
گاهی باید بگی ،گاهی هم نباید بگی .
باید بگی چون گفته های قبلیت فقط سوتفاهم بوده .باید بگی تا بشویی از زندگی خودت و دیگری گرد و غبارِ بدبختی را .باید بگویی تا زیبا تر شود دنیا .تا خطر کنی .باید حرف هایی را زد .

گاهی نباید بگویی .گاهی همان موقعی است که حرف هایت هیچ نتیجه ای در شنونده اش ندارد یا از آن بدتر وقتی دیگر نمی خواهد حرف هایت را بشنود .حتی اگر جملاتت با زیباترین مفاهیم ِ انسانی آغشته شده باشد .

برزخ زندگی آن جاست که نمی دانی که حرفی که د
یه جوری اسم گذاشتم واسه پستم انگار اتفاق نادریه! :|
نود و نه درصد مواقع همینم!
.
عاشق رانندگی ام ولی از دنده عقب متنفرم!
.
دلم میخواد یه چیزی بنویسم که همه دچار سوءتفاهم بشن، و بعد بیوفتم دنبال آدمایی که برام مهمترن و از سوتفاهم درشون بیارم! ولی الان یه جوری شده که اصن دچار سوءتفاهم نمیشین! به یه شناخت نسبی رسیدین درحدی که تهِ تهش با خودتون میگین این دیوونه باز قرص آنتی قاطیشو نخورده!
.
آبجی آرام باز وبشو بسته
.
همه وبایی که فالو میکنم یه جوری درحا
یا رفیق من لا رفیق له
ای رفیق کسی که هیچ رفیقی برای او نیست
رفیق از ریشه ی  رَفَقَ در معانی:
 کمک کردن ، محکم و مطمئن بستن کار ،
نرمی و مدارا کردن ، دوست شدن ، همراه شدن ،
مصاحبت و همنشینی ، تکیه کردن ، نفع رساندن ...

رفق در قالب وزنی فعیل تاکید بر کثرت موضوع دارد
خلاصه اش میشه ته ته رفاقت در تمام معانی بالا..

رفیق از منظر قرآن 
وَمَن یُطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ
فَأُولَٰئِکَ مَعَ الَّذِینَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیْهِم مِّنَ النَّبِیِّینَ وَ

#معرفی_کتاب
این کتاب به قلم «محمدعلی رجبی کیاسری» متن مجلس تعزیه «ذبح اسماعیل» در 267بیت است.هدف نویسنده از نوشتن این کتاب مرور گزارش قصص‏ مجالس و نقد و ارزیابى مختصر ادبى آن و آوردن نمونه ‏هایى از مآخذ تحقیقى اولیه این آثار در روایات و تاریخ اسلامى است. این کتاب دارای 104 صفحه و چاپ سال 1377 میباشد . کتاب حاضر شامل3 فصل است که سر فصل های آن عبارت اند از: «خلاصه متن»، «نتیجه داستان‏ مجلس»، «بررسى ادبى متن»،«متن مجلس»،«ذبح و قربانى فرزند»،«امت
امام علی (علیه السلام): خداوند قرآن را فرو نشانده عطش علمی دانشمندان و باران بهاری برای قلب فقیهان و راه گسترده و وسیع برای صالحان قرار داده است. قرآن داروئی است که با آن بیماری وجود ندارد. نوری است که با آن تاریکی یافت نمیشود، قرآن محل امنی است برای هرکه در آن وارد شود و برهانی است برای کسی که به آن سخن گوید عامل پیروزی است برای کسی که به آن استدلال کند و راهنما و راهبر آن کسی است که به آن عمل کند قرآن نشانه هدایت است برای کسی که در او بنگرد و سپ
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
دو نفر با هم حرف می زدند یکی خدا و یکی بنده. بنده گفت:  از همه زندگیم، چه سخت باشند چه آسان، قطعه هایی هست که انگار جوری دیگرند...آنقدر شیرین و گویا هستند که می توان برای دیگران تعریف کرد. آنقدر ارزش دارند که قابل توصیه اند!
ابلیس گفت: چقدر سهم تو از این بخش از زندگی کم است...اکثر زندگی تو ارزشی ندارد...
بنده دلش گرفت.
خدا گفت: من برای تو قرآن را فرستادم وقتی به هر آیه پناه می بری زندگی
«ملت ایران در روز 22 بهمن، با نمایش وحدت کلمه و اتحاد خود، جبهه استکبار را بار دیگر همچون گذشته مبهوت خواهد کرد.»
از کلیه خادمیاران گر امی شهرستان مینودشت و حومه و خانواده محترمشان دعوت می گردد با حضور خود در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن، شکوه اعتماد ملی و نمایش اقتدار نظام اسلامی را در صفوف به هم پیوسته به جهانیان نشان دهیم تا موج بیداری اسلامی در سراسر جهان جانی تازه بگیرد و با طنین فریاد ا... اکبر در سایه ولایت ولی امر مسلمین جهان، حکومت صالحان را
واقعا آن چیزی که در امر مدیریت مدیران گم شده است شعور، معرفت و عدالت است
مدیر ما انگار کرونای مغزی گرفته :)))
وقتی تصادف کرده بودم در منزل استراحت میکردم رییس گروهم کرد وقتی کرونا گرفتم در منزل استراحت میکردم عزلم کرد
:)))
البته که منو اینهمه خوشبختی میشه آخه
واقعا هر چه مسوولیت کمتری داشته باشی راحتتری و آرامشت بیشتر است من نه تنها ناراحت نشدم بلکه ته دلم قینج رفت که آخیش راحت شدم
کلا از دستور دادن بیزارم و از اینکه یکی کوتاهی کنه کارشو پشت گوش
«١٣٠»وَ مَنْ‌ یَرْغَبُ‌ عَنْ‌ مِلَّةِ‌ إِبْراهِیمَ‌ إِلاّ مَنْ‌ سَفِهَ‌ نَفْسَهُ‌ وَ لَقَدِ اصْطَفَیْناهُ‌ فِی الدُّنْیا وَ إِنَّهُ‌ فِی الْآخِرَةِ‌ لَمِنَ‌ الصّالِحِینَ‌ کیست که از آئین ابراهیم روى بگرداند،مگر کسى که خود را(فریب داده و)بى‌خردى کند؟و همانا ما او را در این جهان برگزیدیم و قطعاً او در جهان دیگر(نیز)از صالحان است. 
نکته‌ها: 
در آیات قبل،گوشه‌هایى از اهداف و شخصیّت حضرت ابراهیم بیان گردید.این آیه با توجّه به تابن
انواع پرده بکارت را می‌شناسید؟ پرده بکارت یک غشا نازک در ورودی دهانه واژن است که در افراد مختلف، به اشکال متفاوتی وجود دارد. نوع پرده‌ی بکارت بسیار مهم است چرا که باکره بودن دختر و میزان خونریزی او را پس از رابطه جنسی مشخص می‌کند. پارگی نوعی از پرده‌ی بکارت بدون خونریزی است و در صورتی که این موضوع تشخیص داده نشده باشد، ابهامات و سوتفاهم هایی در مورد باکرگی دختر به وجود می‌آورد. تشخیص سلامت پرده‌‌ی بکارت به عهده پزشک است که مطمئن ترین روش
از آن جا که دولت منتظر، زمینه ساز خلافت صالحان است، آن را می توان دولتی صالح پرور نامید؛ بدین معنا که نظام و ارزش ها و جهت گیری کلی آن به گونه ای تعریف شده است که مدیران شایسته در آن تربیت می شوند و ارتقا می یابند و عناصر نالایق و فاسد یا اساساً جایگاهی در مدیریت ها نمی یابند یا در چرخه کاری آن به تدریج کنار می روند و حذف می شوند.

ادامه مطلب
همه‌ی حرف های قشنگی که می‌زنم برای من دو بعد داره‌. یه بُعدِ قشنگ داره. چون اون حس برای من قشنگه. ابرازش هم. یه بُعد زشت هم داره. منو یاد موقعیت خودم و عین می‌ندازه. ولی برعکس. و خیلی زشته اونجا‌. وقتی به این که ممکنه ه در اون رابطه در موقعیت من در اینکه رابطه باشه و همون شکلی نگاه کنه دلم میخواد هیچ حرف قشنگی نزنم. رها کنم برم. خاک کنم. یا اصلا هیچ بشه ناگاه. ولی یه حسی بهم میگه فرق داره.
+ میتونم یه روز یکی دیگه رو واقعا دوست بدارم؟
++ کاش در گذشته
هوالمحبوب
گاهی نیاز دارم که بعضی از آدم‌ها رو از دایره توجهم خارج کنم، بهشون فکر نکنم، بود‌و‌نبودشون برام یکی باشه، بی‌محلی‌هاشون برام بی‌اهمیت باشه، اما اغلب مواقع ناموفقم، وقتی می‌خوام به اون آدم خاص فکر نکنم، بیشتر از همیشه پیگیرش می‌شم، بیشتر از همیشه میاد تو مرکز توجهم، مدام تو پیجش هستم، مدام عکس‌های پروفایلش رو چک می‌کنم، بیوش رو می‌خونم، ببینم هیچ ردی از من تو زندگیش هست یا نه، تو دنیای بلاگی هم رد کامنت‌هاشو تو وبلاگ‌های
امام صادق علیه السلام می فرمایند: «کسی که به قصد زیارت امام حسین علیه السلام از منزلش خارج شود، اگر پیاده باشد خداوند بابت هر قدمش یک حسنه می نویسد و یک گناه از او محو می کند. وقتی به حرم می رسد، خداوند او را جزء صالحان برگزیده می نویسند. وقتی مناسکش تمام می شود، خداوند نام او را جزء فائزان و رستگاران می نویسند. وقتی می خواهد بازگردد، فرشتۀ الهی در مقابلش قرار می گیرد و می گوید که رسول خدا صلی الله علیه و آله به شما سلام می رساند و مژده می دهد عم
امام مهدی علیه السلام در کلام امیر المومنین علیه السلام

قندوزی حنفی از علمای اهل سنت  روایت کرده است که امیر المومنین علیه السلام فرمودند:
✍ مِنّا المَهدیُّ ، یَسری فی الدُّنیا بِسِراجٍ مُنیرٍ ، وَ یَحذو فیها عَلی مِثالِ الصّالِحینَ ، لِیَحُلَّ رِبقاً ، وَ یُعتِقَ رِقّاً ، وَ یَصدَعَ شَعباً ، وَ یَشعَبَ صَدعاً ، فی سُترَةٍ عَنِ النّاسِ ، لا یُبصِرُ القائِفُ أثَرَهُ وَ لَو تابَعَ نَظَرَهُ .
مهدی از ماست؛ که با چراغی فروزان در دنیای ظلم
به قولِ عبدالله روا، تو برنامه‌ی فرشِ سپید: نوشتن که خرجی نداره، هر روز به قصه‌ی زندگی مردم حراج می‌زنن و دو قرون نگاه کردن می‌خواد و یه تومن فهمیدن! اگه خوب حساب کنی از توش قصه در می‌آد.
از کی نوشتن رو کنار گذاشتم؟ نه این‌که کامل، اما از وقتی که همون دو قرون نگاهو یه تومن فهمیدن رو از دست دادم، از وقتی که حس کردم هرچی می‌نویسم، برای کسی اون‌قدر ها ارزش نداره، و اصلا برای خودش هم ارسال کنم نوشته رو، یا دچار سوتفاهم میشه و یا انقدری بد واکن

عنوان : Main Prem Ki Diwani Hoon ژانر : موزیکال – درام – رمانتیک کارگردان : Sooraj R. Barjatya تاریخ پخش : 26 June 2003 محصول : هند
بازیگران :
Hrithik Roshan Abhishek Bachchan Kareena Kapoor Khan

خانواده ثروتمند "کاپور" دوست دارند دختر بزرگشان "سانجانا" با تاجری هندی آمریکایی به نام "پرم" ازدواج کند.پس از چند سوتفاهم آن دو عاشق یکدیگر می شوند.اما وقتی خانواده متوجه می شود "پرم" واقعی در راه هند است و هنوز از راه نرسیده همه چیز به هم می ریزد...
ادامه مطلب
تلنگـــ✨ــــر
فرق بین طلب #رزق و طلب #برکت
یڪی از صالحان دعا میڪرد:
✨پروردگارا در روزی ام برڪت ده!
ڪسی پرسید: چرا نمیگویی روزی‌ام ده؟
در جواب گفت:
☘روزی را خدا برای همه ضمانت کرده است؛
☘اما من #بـرڪت را در رزق طلب میڪنم؛ چیزیست ڪه خدا به هرڪس بخواهد می دهد نه به همگان!
اگر در مال بیاید؛ زیادش میڪند 
اگر در فرزند بیاید؛ صالحش میڪند
اگر در جسم بیاید؛ قوی و سالمش میڪند
اگر در قلب بیاید؛ خوشبختش میڪند.
*#کانال_عارفانه *
@Arefaneh
*لطفا جهت ترویج کانال
واقعا نیازی نیست خودتو به بقیه اثبات کنی!
گاهی گذر زمان، باعث میشه بهتر همدیگه رو بشناسیم...
گاهی این شناخت طولانی میشه...
میشه سردرگمی...میشه سوتفاهم... میشه اختلاف... میشه...
نمیشه!!
نمیشه تظاهر کنیم به نفهمیدن!!
و همینطور نمیشه تظاهر کنیم به فهمیدن...
میشه چند سالی باهم بخندیم و گریه کنیم و از یه جایی به بعد... یه چیزی به اسم غرور بیاد وسط!!
چون ما باهم بزرگ شدیم؟!؟ یا برای هم بزرگ شدیم که مسائلمون بزرگ جلوه میکنه؟!؟
یا جفتش!! ک خب این سخت تره ک من با تو
#حدیث_مهدوی
امیر المومنین(ع)
الا و ان من ادرکها منا یسری فیها به سراج منیر، و یحذو فیها علی مثال الصالحین، لیحل فیها ربقا، و یعتق رقا، و یصدع شعبا، و یشعب صدعا، فی سترة عن الناس لا یبصر القائف اثره، و لو تابع نظره، ثم لیشحذن فیها قوم شحذ القین النصل. تجلی بالتنزیل ابصارهم و یرمی بالتفسیر فی مسامعهم.و یغبقون کأس بعد الصبوح.
هان! همانا هر کس آن روزها را دید، به چراغ نور افشان ما در آن سیر می کند و بر مثال صالحان در پی آن فتنه می افتد. تا در آن گیر و
ذهن خوانی
شما فرض را بر این می گذارید که می دانید آدم ها چه فکر می کنند بی آن که شواهد کافی در مورد افکارشان داشته باشید.
مثلاً، "او فکر می کند من یک بازنده ام". پیامد رفتاری این فکر می‌شود سوتفاهم.

پیش گویی منفی 
آینده را پیش گویی می کنید. که با پیش بینی فرق میکند. که اوضاع بدتر خواهد شد یا خطری در پیش است.
مثلاً "در امتحان قبول نخواهم شد" یا "این شغل را به دست نخواهم آورد".
بدون شواهد پیامد رفتاری اش میشود نا امیدی که تبدیل می شود به افسردگی و تر
شجاعت مجسم

استاد رضا بابایی، استاد ویرایش و نویسندهٔ ناب‌نویس و نثرنگارِ چیره‌دست، سحرگاه امروز به دیدار پروردگارِ قلم رفت. رضا بابایی در بهتر بنویسیم قلم آزمود و نفس زد و خون دل‌ها خورد تا در پیشگاه پیشوای مؤمنان (زندگی‌نامهٔ امیرمؤمنان علی علیه‌السلام)، پروندهٔ عقلانیت و دیانت بگشاید و به یاری پیشوای صالحان (زندگی‌نامهٔ امام‌حسن علیه‌السلام)، زندگی و بندگی را مشق کند و در رستاخیز خون و خرد (زندگی‌نامه و راه‌نامهٔ امام‌حسین علیه
تفسیر 75 آیه مهدوی در کتاب "سیمای مهدویت در قرآن"
قرآن کریم در زمینه ظهور و قیام حضرت مهدی موعود(ع) مانند بسیاری از زمینه‌های دیگر به صورت کلی و اصولی بحث کرده یعنی از تشکیل حکومت عدل جهانی و پیروزی نهایی صالحان در روی زمین سخن گفته است.این گونه آیات را که بیش از یکصد آیه است را مفسران عالیقدر اسلامی به استناد روایات و اخبار معصومان(ع) مربوط به مهدی موعود(ع) و ظهور و قیام او دانسته‌اند. در کتاب سیمای مهدویت در قرآن، 75 آیه از قرآن کریم مورد بحث و
حکایت ما هم شده مثل گرفتاری بشر
که اونقدر انسان ازاده که اصلا مشکلی نیست که تا کی بره دور هاشو بزنه خدا تو همین بین باز الرحم اراحمینه کمک خودشو به همه میکنه کار خودشو هم میکنه صالحان رو گلچین میکنه اما باز خدا بهتر میدونه عالم به تدبیر ها و امورات هست ...
برای میراث زمین
بشر بعد که از چیزی نتیجه نگرفت میان جمع میشن دور حرف خدا
حالا ما هم بعد از این همه راه های رفته وقتی همون حرف ساده خدا رو گوش میکنیم میبینیم گرفت
و فقط از این حرصمون میگیره که
بیایید میخواهم باز برایتان بدگویی دنیا را بکنم.
هنوز رخت چرک سیاه را از تن نوشته هایم درنیاورده ام، دلم نمیخواهد.
فکر میکنم بی آنکه خود بدانم این روزها و نه تنها همین روزهای دم دست که دوره ای طولانی، زیاد اذیت شده ام.
کاشتم و برنداشتم.
اهمیت دادم و بی اعتنایی گرفتم.
بماند که میپذیرم اگر بگویید تو هم کم ناامید نکرده ای آدم ها را.
کم بی تفاوت نبوده ای به مهم هایشان.
خب همین است، همیشه هم دلم نمیخواهد بکارم. هیچکس نمیخواهد.
حرفم روی مود ها نیست، رو
{امام مهدی(عج) در قرآن - شماره 40}

آیا می دانید حکمتِ لقمان از چه بود؟

ولَقَدْ آتَیْنَا لُقْمَانَ الْحِکْمَةَ أَنِ اشْکُرْ لِلَّهِ... [لقمان/۱۲]
امام صادق(ع) در تفسیرش فرمودند: اینکه خداوند فرموده «به لقمان حکمت آموختیم...» یعنی به او شناخت و معرفت امام زمانش را عطا نمودیم. (کلیدواژه آیات مهدوی، ص۳۲۴)
انواع آیات مهدوی :
۱-تفسیری: آیاتی که ظاهر و تفسیرش درباره مهدویت است.
۲-تأویلی: آیاتی که درون و باطنش، درباره مهدویت است.
۳-تطبیقی: آیاتی که مصادی
این دو سه روز شاید خیلی بیشتر از متوسط این چند ماه کتاب و این چیزا خوندم....یادگرفتن مطالب جدیدی که حتی قرار گرفتن تو حال و هواش هم حال ادمو کلی خوب میکنهاخ که چقد سخته همه ی  اینا وقتی انقد از علی دورم....دلم ساعتها نشستن و حرف زدن میخواد کنارش .... همه ی این خوندنا و شنیدنا بدون این که باشه و با هم تحلیلش کنیم بی مزه است و حالا من اینجا دوهزار کیلومتر دور از اون نشستم تایپ میکنم و اون احتمالا رفته مامانشو جایی برسونه و حتی موقعیت حرف زدن هم نداریم

من لم یشکر الخالق ولم یشکر المخلوق:
امام رضا (ع) فرمودند
هرکس نتواند از مخلوق خدا قدردانی کند ، از پس ستایش خدا برنخواهد آمد

همیشه مردان وزنانی هستند که به قاعده ی تلاشهایشان جاودانه می شوند.
فراترازجنس ونژاد وسن ومذهب وحزب و... خود را فرا محدودیتی می کنند ومی مانند
روز ملی شدن صنعت نفت درایران پس از سالیان متمادی استثمار دراین حوزه برای ایرانیان روز مهم وبزرگی است
برکت وجود مرحوم دکتر مصدق ودیگران دراین زمینه باعث پدید آمدن این حادثه خو
حقیقت توسل
بخش ششم

شبهات وهابیان
وهابیان با مطرح کردن برخی شبهات این کار را شرک و کفر می پندارند که موجب خروج از اسلام است هم اکنون به نقد برخی از شبهات آنان می پردازیم:
شبهه اول:توسل به اموات شرک است!
وهابیان می گویند: انسان پس از مرگ قادر به انجام کاری نیست پس از طلب دعا از اموات و خواجة خواستن از آنان به منزله اعتقاد به برخورداری آنان از قدرت فوق بشری است و این اعتقاد یقیناً شرک است
پاسخ شبهه اول
اولاً:اقسام شرک عبارت است از(( شرکت در ذات )

من لم یشکر الخالق ولم یشکر المخلوق:
امام رضا (ع) فرمودند
هرکس نتواند از مخلوق خدا قدردانی کند ، از پس ستایش خدا برنخواهد آمد
همیشه مردان وزنانی هستند که به قاعده ی تلاشهایشان جاودانه می شوند.
فراترازجنس ونژاد وسن ومذهب وحزب و... خود را فرا محدودیتی می کنند ومی مانند
روز ملی شدن صنعت نفت درایران پس از سالیان متمادی استثمار دراین حوزه برای ایرانیان روز مهم وبزرگی است
برکت وجود مرحوم دکتر مصدق ودیگران دراین زمینه باعث پدید آمدن این حادثه خوب
{دولت کریمه امام عصر(عج) - شماره 40}

""«آخرین دولت»""

تعابیری که در روایات در مورد دولت مهدوی آمده چنین است:
۱-دولت جهانی: قلمرو حکومت.
۲-دولت عدالت: گسترش عدالت.
۳-دولت کریمه: محوریت کرامت انسان.
۴-دولت صالحان: صالح بودن زمامداران.
۵-دولت حق: حق مداری و بسط حق و رفع باطل.
۶-دولت مستضعفان: حاکمیت کسانیکه از سوی صاحبان زر تضعیف شده اند.
۷-دولت امنیت: امنیت فراگیر.
۸-دولت رفاه: فراگیری رفاه در کل جهان.

اما "آخرین دولت" از تعابیری است که کمتر مورد توجه
به نام خدا

«والله بالله اگر صدها دستگاه برای مبارزه با فساد درست کنیم و اگر ده‌ها دادگاه با فساد مبارزه کنند نمی‌توانیم فساد را ریشه‌کن کنیم مگر آنکه مردم به صورت شفاف ببینند ما چکار می‌کنیم.»
رئیس‌جمهور در نخستین اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی
مدیران و معاونین محترم  / اعضا محترم هیئت مدیره بنیاد ملی بازی های رایانه ای
سلام علیکم
با بررسی جمله بالا که از سوی رئیس جمهور منتخب بیان شده است، سریع برویم سراغ اصل موضوع و بدون اتلاف وقت
حقیقت توسل
بخش چهارم

4- توسل به دعای صالحان
 قسمت دیگری از توسل آن است که انسان به ادعای فردی مومن متوسل شود و از آن شخص بخواهد که در حق او دعا کنند و وهابیان نیز مانند سایر مسلمانان توسل به ادعای زندگان را مشروع می‌دانند اما آنچه محل نزاع بین وهابیان و سایر مسلمانان است توسل به ادعای شخصی است که در عالم برزخ به سر می‌برد که وقت خابی آنان را شرک یا بدعت می‌دانند

اثبات مشروعیت توسّل به دعای پیامبر صلی الله در برزخ:
قرآن کریم در آیه ۶۴ سوره
سوره بروج درباره سرگذشت اصحاب اخدود و سرنوشت مومنان به خدا در روز قیامت سخن می‌گوید و به تکذیب‌کنندگان قرآن هشدار به عذاب می‌دهد و در آخر، قرآن را در لوح محفوظ می‌داند. لوحی که تمام اتفاقات عالم، همراه با جزئیات کامل در آن ثبت است و به هیچ وجه قابل تغییر و دگرگونی نیست.
در فضیلت این سوره از پیامبر (ص) نقل شده هر کس سوره بروج را قرائت کند ده برابر روز‌های جمعه و روز‌های عرفه‌ای که درک کرده است به او پاداش داده می‌شود همچنین آن حضرت (ص) به قرا
چندی پیش سیدعباس صالحی در جمعی سخنرانی کرد و گفت: «ایران بدون هنرهای جدید در گذشته تاریخی خود دفن می شود» اگرچه ایشان منظور خود را چنین طرح کردند که امروزه برای معرفی هنرهای کهن باید هنرهای جدید را مد نظر داشت که در ظاهر حرف پسندیده ای است لیکن معمولا از تریبون های دیپلماتیک و وزارتی سخنانی ایراد می شود که دهها تفسیر از دل آن بیرون می آید. چه، اینکه ایشان نیز در جایگاه تئوریسین قرار ندارند که آن را شرح و بسط دهند. بنابراین نتیجه حاصل از این گف
{مهدویت در قرآن - شماره 17}
(جزء هفدهم)
«وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُون. إِنَّ فی هذا لَبَلاغاً لِقَوْمٍ عابِدین؛»*۱
امام باقر(ع) می فرماید: «آن ها (عِبادِیَ الصَّالِحُون) یاران حضرت قائم در آخرالزمان هستند.»*۲
در این آیه خداوند مژده ظهور و حکومت صالحان را داده است، زیرا یکی از مهم ترین سلاح های دشمنان مهدویت، ایجاد شک و تردید در بین اعتقادات مردم است.
با این همه اشاره ق
بسم الله الرحمن الرحیم
یا اباصالح المهدی
یا ابوالفضل العباس ، تورا به مقام حضرت زهرا و قبر مفقود شده ایشان قسمتان میدهم،به فریادم برسید
اگر در برابر اشرافیت مسئولان و اختلاف حقوق بسیار بسیار بالا و اختلاف طبقاتی ،که برطرف کردن آنها اولین وعده حکومت صالحان است و مولایم امیرالمومنین علی علیه السلام در روز اول انتخابشان به خلافت ظاهری به مردم وعده فرمودند،
اعتراض کنم جوابم توبیخ و تنبیه است
اگر ساکت بمانم
نتیجه ،بعد از سرکوب امثال من
زندگی
ذکر های قنوت ٬ دعاهای قرآن برای قنوت نماز
آنچه می‌آید مجموعه‌ای از دعاهای زیبای قرآن است که از زبان پیامبران،‌ صالحان و مومنان و… از خداوند متعال خواسته شده است.
این
ادعیه نجات‌بخش متضمن سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت انسان است که می‌تواند
در هر موقعیتی خاصه در محراب عبادت، آذین لب‌ها و زینت‌بخش قنوت‌ نمازمان
باشد.
دعاى براى پدر و مادر
رَبِّ اغْفِرْ لِی وَلِوَالِدَیَّ نوح آیه ۲۶ پروردگارا! مرا، و پدر و مادرم را بیامرز
وَاغْفِرْ لِأَبِ
شرح دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان‏
آیت‌الله گرامی در ادامه شرح ادعیه روزهای ماه مبارک رمضان در شرح دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان به ویژگی‌های مومن و منافق پرداخته است.
اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی فِیهِ فَضْلَ لَیْلَةِ الْقَدْرِ وَ صَیِّرْ أُمُورِی فِیهِ مِنَ الْعُسْرِ إِلَى الْیُسْرِ وَاقْبَلْ مَعَاذِیرِی وَ حُطَّ عَنِّیَ الذَّنْبَ وَ الْوِزْرَ یَا رَءُوفاً بِعِبَادِهِ الصَّالِحِین     
اى خدا، در این روز فضیلت لیلة القدر

در رثای آیت الله بطحایی(ره)

از مجمع علم فقه پیری کم شد
از پهنه عقل و عشق میری کم شد
مردی که به چهره داشت نور تقوی
از جبهه اتقیا امیری کم شد
اندر ره نشر دین بسی کرد تلاش
از مذهب جعفری سفیری کم شد
پروده به دامنش بسی دانشجو
از حوزه علمیه هژیری کم شد
اهل عمل و مؤلفی ژرف نگر
از مجلس خبرگان کبیری کم شد
بر کرسی درس گفته قال الصادق(ع)
از جمع معلمان دبیری کم شد
از هجر غریبانه او چشمان خیس
از جرگه صالحان شهیری کم شد.
بیژن شهرامی
26اسفند98
علاوه بر علمای شیعه، مورّخان اهل سنت نیز بارها اذعان داشته اند که امام موسی کاظم علیه السلام، در عصر خود سرآمد همه دانشمندان و اهل علم بود و فضل و دانش و خرد و کمال او با کسی قابل قیاس نیست. (مختصر تاریخ العرب، الصواعق المحرقة و ...) اما همین دانشمند صاحب فضل و اسوه اخلاق و تقوا و علم و عمل، کاظم لقب گرفت زیرا از سوی افراد نادان مورد جسارت قرار می گرفت و در برابرشان بردباری و گذشت نشان می داد!
منصور دوانیقی خون آشام، مهدی عباسی عیّاش و فاسد، هادی
تمام تلاشتو کرده باشی سر یه هدفاز هیچ چیزی هم فروگذار نکرده باشیاما دیگران مانع رسیدن تو به هدفت بشن چه حالی داری؟؟؟!فرض کن کنکور...فرض کن یه رشته ورزشی...وصیت شهدا رو بخونببین به چه هدفی از بهترین دارایی خودشون اون هم در  آغاز جوانی و شوق و شور زندگی گذشتند؟!خیلیاشون میگن حجاب.چه حسی داری تو خانمی که با بدحجابی و بیحجابی خودت تو جامعه بین شهید وهدفش داری فاصله میندازی؟!!!میگن ولایت.شب خوابت میبره؟ توی مسئولی که با عملکرد ضعیفت داری ولایت رو ت
به گوشه‌ای بنشین خُشدل و تماشا کنکه کس به یاد ندارد چنین عَجَب‌زَمَنی
کانال آخرالزّمان، می‌کوشد خانندگانش را، دور از هدفهای شخصی، بازیهای سیاسیِ سرگرم و گمراه‌کننده با رویدادهای شگفت‌انگیز آخرالزّمان آشنا سازد. این کانال به هیچ حزب و گروه سیاسی وابستگی ندارد و می‌خاهد با ارائۀ آموزه‌های مهدوی و آخرالزّمانی خداباوران را به آینده‌ای روشن امیدواری دهد و با افزایش آگاهی و صبر مردمان این روزگار، گاه به بیان برخی دردهای بیچارگان و ستمد
با توجه
به اینکه بعضی از آیات قرآن بعضی دیگر را تفسیر می‌کنند، یکی از بهترین تفسیرها
برای آیات قرآن، تفسیر قرآن به قرآن است.
یکی از
دعاها که فرد مسلمان حداقل باید روزی ده بار این دعا را در نمازهای خود بخواند،
درخواست هدایت به راه مستقیم از خداوند است.
اهْدِنَا
الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِیمَ[1] ما را
به راه راست هدایت نما.

حال
سؤال این است که صراط مستقیم کدام راه است؟
خداوند
در ادامۀ این آیه، راه مستقیم را برای ما معرفی می‌فرماید:
صِرَاطَ
الَّذِ
دانلود فیلم ملاقات در مه با زبان فارسی
دانلود فیلم Meeting in the Fog با لینک مستقیم
دانلود فیلم ترکیه ای ملاقات در مه
کیفیت ۱۰۸۰p فیلم اضافه شد

نام فیلم : ملاقات در مه
ژانر : درام
بازیگران : سارا باهنر, فریدون دانشمند, رامسین کبریتی, پریسا وظیقه دوست
محصول : ترکیه
زبان : فارسی
زمان : ۷۶ دقیقه
کیفیت : خارق العاده ۷۲۰p , ۴۸۰p
فرمت : MKV , MP4
حجم : ۱۸۰ , ۳۸۰ MB
خلاصه داستان : مینا در حال گذرراندن دوران بارداریش
تصمیم می گیرد تا برنامه ای تدارک ببیند تا والدینش
در بامداد امروز تصمیم گرفتم خودم باشم. در واقع نه نسخه توصیه شده آدم های دیگر. ناراحت از مشاجره بودم  و اندوه کلمات رد و بدل شده. هیچ کس به گمانم بهتر از خدا عمل نکرد در این بین. زمانی که قرآن را گشودم این آیه آمد:
«وَقُل لِّعِبَادِى یَقُولُواْ الَّتِى هِىَ أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیْطَنَ یَنزَغُ بَیْنَهُمْ إِنَّ الشَّیْطَنَ کَانَ لِلْإِنسَنِ عَدُوّاً مُّبِیناً:  و بندگانم را بگو که همیشه سخن بهتر را بر زبان آرند، که شیطان (بسیار شود به یک کلمه
من توی اینستاگرامم هیچکدوم از پسرای فامیل رو دنبال نمیکنم. حالا یا از سر خجالت یا غرور یا هرچی دلم نمیخواد اول من فالوشون کنم چون نمیخوام در موردم فکرای عجیب کنن نمیدونم کلا با این مسئله راحت نیستم -_- 
پارسال برای تولدم دختر عمم یه پست گذاشت و تبریک گفت و نوشته بود دختردایی عزیزم تولدت مبارک + منشن کردن من روی عکس.
پسرعموم از اونجا اومده بود توی اکانتم و چون اون موقع پابلیک بود چندتا از عکس ها رو لایک زد. منم با خودم گفتم بذار فالوش کنم یه وقت
اینقدر این روزها به همه گفتم کار دارم کار دارم کار دارم که بعید نیس مردم بگن تو مگه رئیس جمهوری؟ اما واقعا کار دارم و تنها وقتی با تاکید این جمله رو میگم که واقعا درگیر باشم.الان هم به شما میگم کار دارم و لپ‌تاپم رو روشن کردم اما همونطور که از عصر نتونستم کار کنم، الان هم نشد و میز و کار و لپ‌تاپ رو رها کردم تا بنویسم‌.من از عصر بهترم. نه چون مشکل حل شد یا سوتفاهم‌ها و مجهولات ذهنم روشن شد، چون زمان گذشت. فقط و فقط همین.زمان گذشت و من تونستم بدو
بهار

چقدر به آمدن بهار حساسید؟ چقدر برگهای تازه درختان در
واپسین روزهای زمستان و اوایل بهار چشم و دلتان را نوازش می دهد؟

برای من یک حس زیبا همراه با نشاط را دارد اما گوشه چشمانم
نم ناک است و هاله نازکی از غم روی دلم نشسته، انگار این زمستان و بهار مرا به یاد
مرگ و محشر می اندازد.

چرا در حین نشاط در وقت بهار گرد غم و حسرت بر دلم نشسته؟

آری پاسخ این است که به این درختان سرسبز نگاه می کنم
و می گویم: خوش به حالتان، حیات مجددتان چقدر زیباست؟

آیا من
وَمَا کَانَ لِنَفْسٍ أَن تَمُوتَ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ کِتَابًا مُّؤَجَّلًا وَمَن یُرِدْ ثَوَابَ الدُّنْیَا نُؤْتِهِ مِنْهَا وَمَن یُرِدْ ثَوَابَ الْآخِرَةِ نُؤْتِهِ مِنْهَا وَسَنَجْزِی الشَّاکِرِینَ
هیچ‌کس، جز به فرمان خدا، نمی‌میرد؛ سرنوشتی است تعیین شده؛ (بنابر این، مرگ پیامبر یا دیگران، یک سنّت الهی است.) هر کس پاداش دنیا را بخواهد (و در زندگی خود، در این راه گام بردارد،) چیزی از آن به او خواهیم داد؛ و هر کس پاداش آخرت را بخواه
«ابدال» جمع «بَدَل» یا «بَدِیل»، عده‌ای معلوم از صالحان و خاصان خدا [هستند] که گویند: هیچ‌گاه زمین از آنان خالی نباشد و جهان بدیشان برپاست. آن گاه که یکی از آنان بمیرد، خدای تعالی دیگری را به جای او برانگیزد [1] تا آن شمار - که به قولی هفت و به قولی هفتاد است - همواره کامل بماند. [2] .برخی نیز گفته‌اند: «آنان گروهی اند که خداوند به وسیله آنها دین را بر پا نگه می‌دارد و روزی را نازل می‌گرداند. چهل نفر از ایشان در شام و سی نفر در سایر بلاد هستند. هر
پی نوشت تکمیل شد .

وقتی این هست اون نیست . وقتی اون هست این نیست .
وقتی " تو " هستی به تعادل می رسم !
به همین سادگی ...
نیستی پس همیشه نامتعادلم . انگاری گم شدم . گیجم . تمرکز ندارم . سالهاست ...حسابش را تو بهتر داری !

وقت هایی که احساس ضعف میکنم یا زیر بار مشکل یا مشکلات دارم له میشم (خیال کن که زیر یک پرس 50 تنی هستی under pressure ) دلم میخواد یک آغوش امن باشه و به جای اون 50 تن در حد یک کیلو  و توسط بازوهاش به بدنم فشار بیاره و 5000 تن احساس امنیت کنم  و رها بشم از
شهادت مفهوم مقدسی است که در قاموس موحدان داستان آشنایی دارد. شهادت مقامی است بلند که طمع صالحان را در دست یافتن به خود بر می انگیزد. اما شهادت چگونه به دست خواهد آمد؟ آیا عبادات شخصی و اخلاص فردی برای دست یافتن به مقام شهادت کفایت می کند؟ برای پاسخ به این سوال باید عمل شهدا را ملاحظه نمود. شهادت در کنج خانه و در عبادات فردی رخ نخواهد داد. آنکه در پستوی خانه خود در حال ذکر گفتن است و کاری با ستمگران عالم ندارد، بهره ای از شهادت نخواهد برد. مگر ای
در این مدت وبلاگ نویسی دوستان خیلی خوبی پیدا
کردم ،رفقایی که جایگزینی ندارند اما بعضا رفتارهایی رو دیدم قطعا از کسانی که در
گروه دوستان من نیستند،که اخلاقی نبوده و آزار دهنده بوده، خیلی مطمئن نبودم که
اشاره کردن به این رفتارها کار درستی هست یا خیر برای همین در این مدت سکوت کردم.
از طرفی نگران این بودم که برای دوستانم سوءبرداشت رخ بده در حالی که آنها از این
رفتارها خیلی دور هستند.الان هم به این امید می گم که شاید بعضی ها به خودشون بیان
و متوجه
روزگاری به فقر وتنگدستی مبتلا شدم تا جایی که من وهمسر وفرزندم چیزی برای خوردن نداشتیم
خیلی بر گرسنگی صبر کردم پس تصمیم گرفتم خانه ام را بفروشم و به جای دیگری بروم.
درراه یکی از دوستانم به اسم 
ابانصررا دیدم و او را از فروش خانه باخبرساختم
پس دوتکه نان که داخلش حلوا بود به من داد و گفت : 
برو و به خانواده ات بده
به طرف خانه به راه افتادم 
در راه به زنی و پسر خردسالش برخورد کردم به تکه نانی که در دستم بود نگاه کرد و گفت : این پسر یتیم و گرسنه است و ن
در راستای ابهام زدایی این پست و کامنتم در این پست (از آخر هفتمی) باید بگم امروز تولدمه. که مقارن شده با تولد امام رضا. پارسال تولدشون مشهد بودم.
امسال قصد داشتم برخلاف سالهای قبل، برای تولدم جشن بگیرم و دوستامو دعوت کنم بریم کافی شاپ. که با رفتن مادربزرگم کنسل شد. دیگه رو پروفایل تلگرامم هم نذاشتم و اینجا هم چیزی نگفتم.
بعد دیدم خیلی گناه دارم. تصمیم گرفتم تنهایی برم واسه خودم تولد بگیرم. عصر رفتم کافی شاپ. به آقایی که اومد سفارش بگیره گفتم کیک
منجی در آیین زرتشت یهود
پیروان ادیان سه گانه آسمانی ( یهودیان ، مسیحیان و
مسلمانان ) بر این باورند که آینده نهایی مسیر زندگی انسان خاکی ، پیروزی ایمان بر
کفر ، حاکمیت حق و علم و عدالت اجتماعی و عبادت خدای متعال ، وراثت زمین بر صالحان
، پایان خرافات و گمراهی و ستم و تمامی گونه های انحراف است . و نیز اتفاق دارند
شخصی که خداوند عهد و پیمانش را بدست او تحقق میبخشد از فرزندان ابراهیم است ، و
شریعتی که به آن حکومت میکند آیین موسی نیست بلکه دین پیامبری
امروز به تقویم نگاه کردم و دیدم جمعه ست ولی یکم شهریورهاول ماه ... یه روز جدید برای زندگی
چند ساعتی فکر کردم  .. 
به خودم .. به آدمهایی که توی زندگیم هستن یا بودن.. حتی به اونهایی که خواهند بود
به اتفاقی که یک ماه قبل افتاد و باعث شد برای یک ماه زندگیم خیلی بدتر از چیزی که حقمه بگذره
به آدمی که این کار رو باهام کرد (بچه ها یکی از دوستهای خانمم بود ، مثل قبلا سوتفاهم نشه! )
تا همین چند ساعت پیش فکر میکردم اشتباه از من بوده و "همه" ی مسئولیتش با منه.. واسه
#شعر_مهدوی

دل شود امشب شکوفا در زمین
                  می زند لبخند شادی بر زمین
                  آسمان ِ دل تبسم می کند
                  روی ماهت را تجسم می کند
                  ای مسیح آل پیغمبر سلام
                  انتهای سوره ی کوثر سلام
                  ای کتاب راز های مرتضی
                  یادگار حضرت خیرالنسا
                  ای صفات تو صفات انبیا
                  حاصل جمع ِ تمام اولیا
                  ای قدم هایت صراط المستقیم

اپیزود اول: عکس پروفایلم اینه: "although we never said it to each other, we both knew it". با گیانک داریم حرف می‌زنیم که بحثو می‌رسونه به عکس پروفایلم. می‌گه که می‌دونه و نمی‌گه، می‌پرسه «تو چی؟ تو هم می‌دونی و نمی‌گی؟». می‌دونستم و نمی‌گفتم. نمی‌گفتم چون می‌ترسیدم از خراب شدن دوستیه. بهش از ترسم می‌گم. می‌گم که چقدر و چقدر دوستی باهاش برام باارزشه و چقدر و چقدر نمی‌خوام حتی یه درصد از دست بدم این دوستیو. ازش می‌پرسم که می‌تونه قول بده که هرچیم شد، این دوستیه
کمتر از پنج دقه مونده به تموم شدن آخرین روز ماه رمضون. که من واقعن بابت این اتفاق خوشالم. عذرم میخام از کسانی که بسیار علاقه مند به تذهیب نفس در این ماه و ماههای مشابه هستند. که ینی از خانواده ام. و از هزاران آدم در جهان. حتا ممکنه شما. ولی خب من نیستم دیگه اینجوری. ینی تذهیب نفس سعی میکنم داشته باشم در برنامه زندگیم ولی خیلی به روزهای خاصی در تقویم مختص نمیدونمش. احتمال میدم از نظر شما هم محترم باشه این کار. همونطور که من کارهای شما رو محترم شمرد
تقرّب به پادشاهان!

7239
حکایت شمارۀ ۱۶ «گلستان سعدی»
باب دوم. در اخلاق درویشان

گلستان و بوستان. برگردان از: «ادوارد رهاتسک» و «جی. ام. ویکنز»
شیخ مصلح الدین سعدی

متن حکایت. صفحۀ 258 : عکس از دامنه

یکی از جمله صالحان به خواب دید پادشاهی را در بهشت و پارسایی در دوزخ.  پرسید که موجب درجات این چیست و سبب درکات آن، که مردم به خلاف این معتقد بودند. ندا آمد که این پادشه به ارادت درویشان به بهشت اندر است، و این پارسا به تقرّب پادشاهان در دوزخ.
دلقت به
از من میشنوید معجزه حرف زدن رو هیچوقت دست کم نگیرید حتی زمانی که دلتون نمیخواد با طرف مکالمه ای داشته باشید! حرف زدن خیلی از سوتفاهم ها رو بر طرف میکنه و یه درکی از دیدگاه طرف مقابل به آدم میده... دیروز بعد کلی اصرار از طرف همسرم حاضر شدم باهاش حرف بزنم نه اینکه ناز کنم ها نه! واقعا دلم نمیخواست باهاش حرف بزنم چون عمیقا اعتقاد داشتم که بی فایدس اما اینطور نبود! من حس میکردم زندگیمون هر روز یکنواخت تر از دیروز میشه و همسرم منو نمیبینه بهم اهمیت ن
خداوند از پیامبران گذشته، پیمان گرفته که به پیامبر خاتم (ص) ایمان آورده، به او یاری رسانند (آل عمران (3)،81) بنابراین، تمام نبوت ها و شرایع پیشین، مقدمه و پیش درآمد شریعت ختمیّه اند. از ظاهر برخی [18] آیات، چون:
«والسَّبقونَ السَّبقونَ - أُولئِکَ المُقرَّبونَ... - ثُلَّةٌ مِن الأَوَّلینَ - وَ قَلیلٌ مِن الأَخِرین» (واقعه (56)،10 - 13 و 14).
و نیز بعضی روایات برمی آید که [19] پیشینیان از مردم آخرالزمان، فضیلت و مرتبه بالاتری داشته اند؛ امّا اهل [20] تفسیر، سب
قسمت اول را بخوان قسمت 21
با فریاد تشر می زنه:
-نه و درد، بیهوش بودی احمق...
با همون گریه و حرص بهش می پرم:
-میگم کاریم نداشته...
دستگیره رو می کشم و از ماشین پایین میام. کیفم رو محکم چنگ می زنم و با گریه، وارد محوطه ی پارک میشم. یه گوشه به درختی تکیه می زنم و این بار معده و سر و حال روحی ام یک باره با هم وجودم رو متلاشی میکنند.
اگه واقعیت رو نمی گفتم یه جوری بود و حالا که گفتم اینطوری مورد شماتت قرار می گیرم.
دنبال قرص معده ام تو کیفم دست میچرخونم و مق
نویسنده : اشکان ارشادی 
وضیح اینکه : 
1.من منظورم اینه که با دنبال کردن که نوعی لینک دادن هست حاضر به حمایت از وبها و تشویق بچه‌ها به تولید محتوا هستم ، تولید محتوا می تواند از یک مقاله باشد تا نظری تاثیرگذار مثل همین نظری که گذاشته اید و بطرز مطلوبی حس نکته گیری را در من ایجاد کردید. باعث خوشحالی هست که از بچه‌ها با نظرات متفاوت و از ابعاد متفاوت بیاموزم. 
2. قصدم اینه که به مراجعین وبم این اطمینان را بدهم که لطف آنان ، بدون توجه نمی ماند و در ا
نویسنده : اشکان ارشادی 
وضیح اینکه : 
1.من منظورم اینه که با دنبال کردن که نوعی لینک دادن هست حاضر به حمایت از وبها و تشویق بچه‌ها به تولید محتوا هستم ، تولید محتوا می تواند از یک مقاله باشد تا نظری تاثیرگذار مثل همین نظری که گذاشته اید و بطرز مطلوبی حس نکته گیری را در من ایجاد کردید. باعث خوشحالی هست که از بچه‌ها با نظرات متفاوت و از ابعاد متفاوت بیاموزم. 
2. قصدم اینه که به مراجعین وبم این اطمینان را بدهم که لطف آنان ، بدون توجه نمی ماند و در ا
بسم الله الرحمن الرحیم
وَ مَا أَرْسَلْنَکَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِینَ(107)

در آیه مورد بحث به رحمت عامه وجود پیامبر ص اشاره کرده
مى ‏گوید:" ما تو را جز براى رحمت جهانیان نفرستادیم" (و ما أرسلناک إلا
رحمة للعالمین‏).
عموم مردم دنیا اعم از مؤمن و
کافر همه مرهون رحمت تو هستند، چرا که نشر آئینى را به عهده گرفتى که سبب نجات
همگان است، حال اگر گروهى از آن استفاده کردند و گروهى نکردند این مربوط به خودشان
است و تاثیرى بر عمومى بودن رحمت نمى‏ گذا
در روایات اسلامی و شیعی، ویژگی‌هایی برای آخر
الزمان از جمله آزمون‌های سخت و فتنه‌های آخرالزمان، ظهور منجی و جدال بین
حق و باطل، و همچنین غلبه حق بر باطل و عصر طلایی جهان، بیان شده است.

آخر الزمان یکی از واژه های پر کاربرد در مباحث مهدویت است. البته استعمال
این مفهوم فقط در مذهب تشیع خلاصه نمی شود و در ادیان دیگر هم از آخر زمان
دنیا سخن به میان آمده است. حتی بسیاری از پیشگو ها برای آخر دنیا زمان ها
یا علائمی را معرفی می کنند.
اما آنچه که در
دانلود سریال کره ای My Country

دانلود سریال کره ای My Country
با بازی یانگ سه جونگ و جانگ هیوک

نام ها: کشور من
محصول: 2019 کره جنوبی از شبکه jTBC, Netflix
ژانر: عاشقانه | تاریخی | درام | اکشن
تاریخ پخش: 12 مهر 1398 –  Oct 4, 2019
قسمت ها: 16
روزهای پخش: جمعه و شنبه ها
مدت زمان: 75 دقیقه
وضعیت: پایان یافته جایگزین 
بازیگران:
Yang Se-Jong – Woo Do-Hwan
تا قسمت آخر با زیرنویس فارسی

خلاصه داستان: این داستان در اواخر دوره ی گوریو و اوایل دوره ی چوسان اتفاق می افتد، وقتی دو دوست بخاطر ا
سلام به همسرجان ندیده و نداشته ام!✋ حال شما خوب است!؟ امیدوارم روز خود را به خوبی به پایان رسانیده باشید و اکنون که در حال استراحت کردن هستید رویای من خیالتان را پر کرده باشد فقط حواستان را جمع کنید که من دختر چادر گل گلی همسایتان یا همکار مو بلوند محل کارتان نیستم! من را احتمالا هنوز ندیده اید و دلتان را به یکباره به من نباخته اید! پس دقت کنید مرا اشتباه نگیرید! من کمی تا قسمتی این شکلی هستم، البته نه همیشه انار به دست

اجازه بدهید کمی خودمان
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

129-  و من خطبة له (علیه السلام)> فی ذکر المکاییل و الموازین <عِبَادَ اللَّهِ إِنَّکُمْ وَ مَا تَأْمُلُونَ مِنْ هَذِهِ الدُّنْیَا أَثْوِیَاءُ مُؤَجَّلُونَ وَ مَدِینُونَ مُقْتَضَوْنَ أَجَلٌ مَنْقُوصٌ وَ عَمَلٌ مَحْفُوظٌ فَرُبَّ دَائِبٍ
چگونه با انتقاد برخورد کنیم
آیا می دانید بهتر است چگونه با انتقاد برخورد کنیم ؟ هیچکدوم از ما دوست نداریم مورد انتقاد قرار بگیریم و معمولا اولین واکنش ما خشم و ناراحتی است. این امری طبیعی ست که ما دوست نداشته باشیم مورد قضاوت و انتقاد دیگران قرار بگیریم اما گاهی انتقاد می تواند بسیار سودمند باشد و حتی مسیر اشتباه زندگی و یا رفتار ما را تغییر دهد. البته نحوه انتقاد کردن نیز مهم است که  باید آن را به صورت جداگانه بررسی کرد. عکس العمل ما هنگامی
قبلا هم گفتیم مافیا چیه 
وچطور با سازماندهی بطور ریز و زیرکانه ریشه اندیشه مثبت رو نابود میکنه؛(مافیای زناشویی▪که مرد فقط شهوت. زن فقط خرج و..▪) و  (مافیای شهوت▪ که با یه سلام و نگاه تحریک شوند▪) و (مافیای تفکر که تفکر نکن اگه چیزیو تفکر نکردیو موند اون اصله) و( مافیای اساتید و مدرسان▪ آزار، تهدید، ایجاد اضطراب و استرس، درس دادن در تعطیلات، تعطیل کردن وقتی درس باید بده ، تجدید کردن، پول یا ... بدهند تا نمره بدن و...▪)    و ( مافیای دوست یابی . ما
بدون حاشیه عرض می کنم، بر فرض که قانون ذیل فقط برای مدیران و معاونان و وزرا در ج ا ایران باشد:
داشتن تابعیت ایرانی یک امتیاز در گزینش و استخدام در دستگاه‌های دولتی نیست بلکه یک شرط و یک قید الزام‌آور است چرا که استخدام اتباع خارجی در دستگاه‌های دولتی طبق اصول 145 و 82 قانون اساسی ممنوع است.

حال آقایان متولی فرهنگ و هنر، کلاه خودتان را قاضی کنید که آیا لزومی هم دارد قائم مقام یا جانشین یا مسئول دفتر یا حتی حسابدار یک سازمان یا بنیاد فرهنگی ک
قیام حضرت مهدی (عج) در  قرآن
قرآن کریم درباره امام زمان(عج) مانند بسیاری از موضوعات دیگر به صورت کلّی و اصولی بحث نموده است یعنی از تشکیل حکومت عدل جهانی و پیروزی نهایی صالحان در روی زمین سخن به میان آورده است و این دسته از آیات الهی که بیش از صد آیه است مفسّران عالی‌قدر اسلامی به استناد روایات و اخبار معصومین علیهم السلام این دسته از آیات را مربوط به موضوعات مهدویت و ظهور و قیام حضرت ولی عصر(عج) می دانند.
و بیش از پانصد روایت از نبی مکرّم اسلا
با یاد و نام خداوند و به امید بر آورده شدن حاجات و سلامتی و به راه راست هدایت شدن تمام انسان ها ؛
هر روز یک صفحه 
صفحه پانصد و پنجاه و پنج  سوره المنافقون ( 11 – 5 )

سورةُ المنافقون

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏

وَ إِذا قیلَ لَهُمْ تَعالَوْا یَسْتَغْفِرْ لَکُمْ رَسُولُ اللَّهِ لَوَّوْا رُؤُسَهُمْ وَ رَأَیْتَهُمْ یَصُدُّونَ وَ هُمْ مُسْتَکْبِرُونَ (5)
سَواءٌ عَلَیْهِمْ أَسْتَغْفَرْتَ لَهُمْ أَمْ لَمْ تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ لَنْ ی
ابزارهایی جهت تجزیه و تحلیل تصمیمات
تجزیه وتحلیل تصمیمات حمایت کمی را برای طراحان درتمام شاخه های مهندسی مثل تجزیه و تحلیل در طراحی دفاترو آژانسهای عمومی ومشاوره مدیریت پروژه –برنامه ریزی فرآیند تولیدتجزیه وتحلیل امور تجاری واقتصادی حمایت کارشناسان علوم پزشکیبازنگری به تکنولوژی و غیره را فراهم نماید

دسته بندی
مدیریت

فرمت فایل
docx

حجم فایل
19 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
17

پیشرفتهایی دردستیابی به طراحی
طراحی برای فرایند تص
حجت‌الاسلام جعفری‌فراهانی با بیان‌اینکه وحدت از مهمترین ملزومات رسیدن به جامعه صالح است، گفت: انتظار حقیقی توام با صبر، تلاش، جدیت، علم و دانش است، با جهل و نادانی نمی‌توان به آن رسید.
حجت‌الاسلام «عباس جعفری فراهانی» در گفتگو با خبرنگار گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان با بیان اینکه انتظار براساس آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع)، حقیقتی است که محقق خواهد شد، اظهار کرد: براساس فرموده خداوند در قرآن کریم: «أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُ
531
همانطور
که می دانید قرآن پیام های زیادی دارد که می توان راه حل تمام مشکلات
زندگی از میان آیات قرآن پیدا کرد. آسمونی در این بخش تعدادی از پیام های
قرآنی را برای شما خوبان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.
سوره نمل : آیات 89 – 90
«
کسانی که در قیامت نیکوکار آیند ، پاداش بهتر از آن یابند و هم از هول و
هراس قیامت ایمن باشند * و کسانی که بدکار و زشت کردار آیند در آن روز به
رو در آتش جهنم افتند آیا این عذاب آتش دوزخ جز آنکه جزاء اعمال آنهاست (
که
دیوارکوب طرح چوب چیست؟
دیوارکوب طرح چوب از جمله ترند های قرن 21 هستند وبه دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند توانسته اند این حجم از محبوبیت را در میان مصرف کنندگان به دست بیاورند،این موضوعات خیلی مهم وباارزش هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم، اما موضوعی که الان می خواهیم در رابطه با آن صحبت کنیم این است که دیوارکوب چیست واز آن چه استفاده ای می شود؟
دیوارکوب ها همان طور که از اسمش پیداست ،نوعی از پوشش های دیوار هستند که از آن ها برای تکم

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها